תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

שוק ההון במאה ה-21: ההזדמנות שלכם להשקיע בדבר הגדול הבא

שוק ההון הישראלי מדשדש וגם רשות ניירות ערך זיהתה את המגמה. במאמץ לפתוח לציבור המשקיעים אפיק השקעה חדש עם יחסי סיכון-סיכוי טובים יותר, הרשות דחפה קדימה בחקיקה תומכת שחקן חדש – "רכז הצעה". רכז הצעה הוא גוף הפועל תחת פיקוח ישיר של רשות ניירות ערך בשקיפות גבוהה, דרכו אפשר להשקיע בחברות פרטיות באופן ישיר בתמורה למניות או אג"ח

שוק ההון במאה ה-21: ההזדמנות שלכם להשקיע בדבר הגדול הבא

העול הרגולטורי על החברות המונפקות בבורסה, היחס בין פוטנציאל הרווח לרמת הסיכון וסביבת הריבית הנמוכה, מעודדים משקיעים לצאת מגבולות ההשקעות הפשוטות לתחומים חדשים, שחלקם הגדול אינם מפוקחים. לכן, רשות ניירות ערך בחרה לפתוח לציבור אפיק המאפשר גיוון תיק השקעות עם סיכון מופחת לתרמיות, הפועל בפיקוח רשות ניירות ערך. בדצמבר 2015 העבירה המדינה חוק שמאפשר לכמות בלתי מוגבלת של אנשים להשקיע סכומים שמתאימים לכל אחד באופן אינדיווידואלי, תמורת מניות או אגרות חוב – השקעה דרך "רכז הצעה".

>> לפרטים נוספים אודות תהליך ההשקעה
>> בחזרה למדור

חברת פיפלביז היא רכז ההצעה הראשון שפועל בישראל. "תחום ההשקעות בסטארטאפים וחברות צעירות היה פתוח עד היום לבעלי הון בלבד וקרנות הון סיכון זרות", מסביר אור בנון, מנכ"ל החברה. "בסופו של יום, הן היו אלו שגרפו את הרווחים הגדולים מכל האקזיטים עליהם אנחנו שומעים בחדשות. לאזרח הקטן ולרוב המוחלט של המשקיעים בישראל בכלל לא ניתנה ההזדמנות להשקיע בחברות הללו, וחבל".

פיפלביז היא פלטפורמה טכנולוגית מתקדמת שמחברת בין המשקיעים ליזמים. כל החברות המגייסות עוברות בדיקות קפדניות על ידי פיפלביז ומידע נרחב אודות החברות זמין וגלוי למשקיעים על גבי עמודי הקמפיין של כל גיוס, דוגמת: צוות היזמים, התכנים העסקית ומסמכים פיננסיים ומשפטיים נוספים. בנוסף, פיפלביז אינה גובה מהמשקיעים דמי ניהול או אחוזים מהרווח.

אור בנון
גיא שלום

נראה שהקהל הרחב מגיב בצורה חיובית ליוזמה הזו שפותחת בפניו אפיקי השקעה חדשים. "אנחנו רואים אימוץ של התחום מקצה לקצה במשק הישראלי", מרחיב בנון, "בשנה וחצי האחרונות עברו דרכנו כבר עשרות מיליוני שקלים שהושקעו באופן ישיר (בתמורה למניות) במעל 20 חברות שונות, חלקן כבר עם אופק להנפקה ואקזיט, ואחרות מראות סימני צמיחה יוצאי דופן. מתוך כ-24 סבבי גיוס מוצלחים שעברו דרכנו במהלך התקופה אנחנו כבר רואים חברות שהגיעו לרווחיות נאה, מספר חברות שפרצו לשווקים שונים מסביב לעולם בעזרת הכספים שגייסו, חברה במגעים להנפקה בצפון אמריקה, חתימת חוזים עם גופים ממשלתיים ענקיים ועוד הצלחות רבות. הנתון שבאמת מדהים הוא שכל הנ"ל הגיעו מהשקעות של ציבור המשקיעים, שברובו לא לקח חלק עד היום בהשקעות מסוג זה."

את דבריו של בנון מחזקים גם בכירים בתעשייה כדוגמת רועי אייזנמן, מנכ"ל מגדל בנקאות השקעות לשעבר, יו"ר אוורסט בנקאות להשקעות בהווה ומי שנחשב לאחד מבנקאי ההשקעות המובילים בישראל: "הרגולציה החדשה של הרשות לניירות ערך מבורכת ומאפשרת לגשר על הפער הקיים היום ביכולת גיוס הכספים של חברות בתחילת דרכן. במקביל, הציבור הרחב יכול בפעם הראשונה לקחת חלק פעיל בתעשיית הון הסיכון הישראלית בהיקפים המתאימים לפרופיל הסיכון של משקיע קטן. הכניסה של פיפלביז לשוק הזה, בתמיכת רשות ניירות ערך, מהווה הזדמנות לגוון את תיק ההשקעות הפרטי של כל אחד מאיתנו". אייזנמן, בנקאי השקעות עם הבנה טכנולוגית מעמיקה, מסכם: "פיפלביז משנה את כללי המשחק בשוק שהיה רדום תקופה ארוכה".

רועי אייזנמן
פוטו פרג׳

>> למידע נוסף