תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

BreatheVision: המוניטור פורץ הדרך שמציל חיים

BreatheVision הוא פיתוח שעתיד לשנות את עולם הרפואה. לראשונה נוצר כלי ניטור נשימה מקיף שיכול להתריע בזמן על התדרדרות נשימתית ולהציל חיים רבים. משקיעי פיפלביז מקבלים הזדמנות להצטרף להצלחה המתקרבת

ילד מחובר למכונת חמצן
יח"צ

לא בכל יום נולד מוצר שעתיד לשנות את עולם הרפואה ולהציל חיים של המוני אנשים. בהחלט ייתכן ש-BreatheVision הוא מוצר כזה. בשש השנים האחרונות שוקדת החברה על פיתוח מהפכני בתחום בקרת הנשימה של מאושפזים. כעת יש ברשותה מוצר עובד שנמצא על סף אישור ה-FDA.

הרעיון לפיתוח הגיע ממייסדת החברה, דיצה ארבך. ב-2013 הלכה לעולמה אמה, במהלך אשפוז בבית חולים. צוות בית החולים לא זיהה את ההתדרדרות הנשימתית שחוותה החולה, והיא נפטרה עוד לפני שמישהו הספיק לטפל ולהציל. הטרגדיה הזאת הביאה את ארבך להתעניין כיצד ניתן למנוע מקרים כאלו בעתיד. בדיקות מקיפות שעשתה בשוק הציוד הרפואי גילו לה שאין למעשה כלי המספק בקרה נשימתית מקיפה. ענקיות כ-Philips, Medtronic ו-Masimo אמנם השקיעו במשך שנים סכומי עתק בכדי למצוא פתרון איכותי בתחום זה, אך לא הגיעו לפריצת דרך. ניתן להעריך שמי שיביא אותה - ירוויח בגדול.

>> לפרטים נוספים על השקעה ב-BreatheVision

"כבר 30 שנה שיש בשוק גששים אינרציאלים שמנטרים את קצב הנשימה. הם בודקים חמצן בדם ומספקים התרעת פחמן דו חמצני, אך פעמים רבות זה מעט מדי ומאוחר מדי", אומר מנשה טרם, מנכ"ל החברה. "כלי הניטור האלו גם מסורבלים מאוד. כולנו מכירים את התמונה של אדם השוכב בחוסר הכרה כשהמון חוטים, צינורות וכבלים מחוברים אליו בכל מקום אפשרי. עד היום ההנחה של השוק הרפואי הייתה שלא ניתן לעשות את זה אחרת ושלא ניתן לנטר את עומק הנשימה והפסקות נשימה. דיצה הניחה שזה כן אפשרי - וצדקה. כפיזיקאית שבאה מעולם של סנסורים, סיגנלים ומעבדים שמתרגמים התרעות לתמונה - היא ידעה לפתח מוצר שכולל בסך הכל שני חיישנים שמוצמדים לחזה ולסרעפת של המאושפז, כמו אק"ג. יש שני סמנים, שהם כרטיס אלקטרוני קטן, בגודל של 5x5 ס"מ. בתוכם יושב גשש אינרציאלי שמודד את התנועה של החזה והסרעפת. החיישנים מבצעים מעקב צמוד אחר מצב הנשימה מרחוק ומאפשרים התערבות מיידית לפני התדרדרות נשימתית, בפרט כאשר מטופל אינו מסוגל לנשום כראוי ומצבו עלול להוביל לכישלון נשימה מוחלט או אפילו למוות. המדידה משודרת בבלוטות' ליחידת עיבוד נתונים וממנה יוצאות ההתרעות והתצוגה שלהן".

מנשה טרם, מייסד ומנכ"ל BreatheVision
יח"צ

תהליך הפיתוח, כך מספרים בחברה, לא היה פשוט, אך הביא למוצר מוגמר שכבר עבר בהצלחה שני ניסויים ועומד להיכנס לניסוי שמתואם עם ה-FDA האמריקאי. זהו פתרון ראשון מסוגו שנותן מענה מקיף לצרכי החולים, צרכי בתי החולים והרופאים עצמם. החברה זכתה בשלושה מענקי פיתוח של הרשות לחדשנות ורשמה שני פטנטים בארצות הברית. כעת היא בתהליך רישום של שלושה פטנטים בינלאומיים נוספים. בשלב מתקדם זה, עם כלי רפואי מציל חיים שכבר מוכח כעובד, הגיע זמנה של החברה להתרחב ולגייס משקיעים נוספים.

"לראות את הפתרון עובד ומתפקד בבית חולים מאפשר לנו להתקדם הלאה, כשהשאיפה היא להשיק את המוצר רשמית בארצות הברית כבר ב-2021", אומר טרם. "כסטארט-אפיסט עם ניסיון של 20 שנה בתחום הציוד הרפואי, אני מזהה את היתרונות הרבים של הפיתוח הזה - ומכאן את הפוטנציאל שלו בשוק, כשאנחנו מעריכים את שווי השוק בשני מיליארד דולר. ניטור נשימה נחשב לנושא מהותי, דירדור נשימתי הוא אחד מחמשת מחוללי העלויות הכי גדולות בבתי חולים בארצות הברית ומגיע לכ-37 מיליארד דולר בשנה. אנחנו רואים את BreatheVision משתלב עם הציוד הרפואי הקיים ומופיע על המוניטורים הרב ערוציים שמראים סדרה שלמה של פרמטרים רפואיים בו זמנית. לכן גם בנינו את המוצר כך שיוכל להשתלב עם כל מוניטור בולט שקיים בשוק".

לאילו שווקים פונה המוצר מלבד בתי חולים?
"בתי חולים הם אכן לקוח מפתח. מעבר למטרה החשובה מכל - מניעת מוות של מאושפזים- בתי החולים גם יראו שיפור של יעילות ורווחיות. מטופלים שנשימתם מתדרדרת יוצרים עומס רב על המערכת. הם צריכים טיפול נמרץ, ייצוב, מעקבים, חמצן. בממוצע הם נשארים בבית החולים פי 3 יותר מחולה מקביל שנשימתו לא התדרדרה. כך שהצורך ב-BreatheVision בבתי חולים ברור. מעבר לבתי החולים, ישנו שוק נוסף שייקבל את המוצר בברכה: מרפאות לפרוצדורות רפואיות. מרפאות שעושות קולונוסקפיה או טיפולי שיניים בהרדמה הן צרכן גדול של וידוי נשימה. המוצר גם יועיל לאלו שלא נושמים טוב בצורה כרונית ובשל כך צריכים ניטור וכן לתינוקות. שווי השוק הפוטנציאלי עומד על 2 מיליארד דולר רק בבתי חולים ומרפאות, והתרחבות לשווקים ביתיים תגדיל את הפוטנציאל במיליארדי דולרים נוספים. וכשמדובר במוצר המכיל מרכיבים מייצור המוני - זה מאפשר קביעת מחיר תחרותי ביותר ומכאן גם שולי רווח גבוהים".

ואיך משקיעי פיפלביז ירוויחו מהשקעתם?
"כמי שעשה אקזיט כבר פעמיים בעבר, אני מאמין שגם כאן אקזיט הוא תסריט ריאלי ממנו כולם ירוויחו. אפשרות נוספת היא שהחברה תעשה מחזורים גדולים מספיק כדי להצדיק הנפקה. אופציה שלישית היא מניות ודיווידנדים, אך מסורתית ענף המכשור הרפואי פחות נוקט בגישה הזאת אלא יותר סוחב לכיוון האקזיטים וההנפקות".

>> לפרטים נוספים על השקעה ב-BreatheVision