תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

5 טיפים להשקעה בנדל"ן למגורים בחו"ל

שוק הנדל"ן בישראל קטן - והוא בעיצומו של מגמת ירידה של מחירים וקיפאון במספר העסקאות בשלושת הרבעונים האחרונים. אם אתם מעדיפים להרחיב את ההשקעות אל מעבר לים – הנה כמה דברים שכדאי לבדוק

נוף עירוני
shutterstock

כבר כמה שנים שהשקעה בנדל"ן בחו"ל היא שיחת היום. כולם משקיעים, השקיעו, או מתכננים להשקיע – כשעם הזמן, ההשקעה בישראל נהפכה לפחות אטרקטיבית, ואילו ההשקעה בחו"ל צברה תאוצה, בדגש על נדל"ן למגורים. ואולם, כפי שמידה אחת לא מתאימה לכולם, כך גם השקעה בתחום מסוים אינה בהכרח הדבר הטוב ביותר עבור כל המשקיעים.

כדי להבין אם השקעה בנדל"ן בחו"ל היא אכן הכיוון המתאים עבורכם, כדאי לדעת כמה עובדות. ראשית, במדינות רבות, שוק הנדל"ן נמצא בעלייה מתמדת זה כמה שנים – בדומה לשוק ההון. ואולם אם בשוק ההון יכול להתרחש זינוק מהיר במחירים, הרי שבנדל"ן קצב העלייה הוא איטי יותר, והוא גם זה שמביא ליציבות וביטחון רב למשקיעים.

הצד השני של המטבע הוא שהסיכון בשוק הנדל"ן נמוך יותר: מחיר מניה יכול לקרוס בעשרות אחוזים בתוך כמה שעות, בעוד שנכסים בעלי ארבעה קירות ותקרה נתונים לתנודות מתונות הרבה יותר. הסיכון נמוך יותר מסיבה נוספת – בעוד שהמסחר במניות ובניירות ערך אחרים הוא "על הנייר", הרי ששוק הנדל"ן מבוסס על נכסים אמיתיים שקל למדוד.

למידע נוסף והצטרפות >>

"השקעה בנדל"ן בחו"ל היא עניין מאתגר – מעצם העובדה שלרוב המשקיעים בישראל אין די מידע וניסיון בשווקים שמעבר לים", אומר דן ליברמן, בעלים ומנכ"ל משותף ב-SDB. "מסיבה זו, רבים מעדיפים לבצע את ההשקעה בעזרת חברת נדל"ן ישראלית, המתמחה בהשקעות בחו"ל, והופכת אותן לנגישות יותר עבורנו – הן ברמת השפה, והן ברמת הליווי הצמוד, והבחירה הקפדנית של נכסים".

אם אתם שוקלים להשקיע גם כן בשיטה זו, אספנו עבורכם כמה עצות שיסייעו לכם לבחור בחברה המתאימה עבורכם.

1. צאו לקניות - וערכו השוואה

ממש כפי שאתם עורכים השוואה לפני שמחליטים באיזה סופר לרכז את הקניות המשפחתיות, לאיזה ספק אינטרנט וטלוויזיה להתחבר ועם איזו חברה כדאי לטוס לחו"ל – גם כשאתם מתכננים להשקיע ממיטב כספכם בנדל"ן בחו"ל, ודאו שאתם עושים זאת בחברה הטובה ביותר. קבלו המלצות מחברים, בדקו כמה חברות והשוו ביניהן – מה היקף הנכסים שהן מנהלות? כמה לקוחות יש להן? מי עומד מאחורי החברה, ועד כמה העובדים שלה מתמחים בשוק בו היא פועלת? התשובות לשאלות אלה יעזרו לכם להחליט מהי החברה המקצועית ביותר – ששווה להפקיד בידיה את כספכם.

2. באיזה אזור כדאי להשקיע?

בעוד שוק הנדל"ן בישראל מצומצם בהיקפו ובאפשרויות שהוא מציע, הרי שכאשר יוצאים לחו"ל – מגוון האפשרויות מסחרר, גם כשמתמקדים בנדל"ן למגורים. העדיפו השקעות הממוקדות בעיר או קבוצת ערים מסוימת, שהנתונים מעידים שיש להן פוטנציאל: אוכלוסייה במצב סוציו-אקונומי טוב, שיעור תעסוקה גבוה, הגירה חיובית ונכסים שעדיין לא יקרים מדי – כל אלה הם מפתח לעלייה בביקוש לדיור, וגם במחירים.

3. בחרו שותף שמשקיע יחד אתכם

עבדתם קשה בשביל הכסף שאתם עומדים להשקיע – ולכן, אתם רוצים לוודא שאתם מפקידים אותו בידיים הטובות ביותר. העדיפו חברה המספקת ביטחונות רבים ככל האפשר וכזו שמשקיעה מכספה בכל אחת מההשקעות מה שיוצר זהות אינטרסים ומחויבות גבוהה יותר לתוצאות. בנוסף, ודאו שכספי המשקיעים מופקדים בחשבון נאמנות, ולא בחשבון הבנק של החברה – להפרדה מרבית. בדקו כי החברה מבצעת בדיקת נאותות לפני כל פרויקט, ומסתמכת על הערכות של שמאי מקומי מוסמך.

Business partners discussing documents and ideas. Document, brainstorming.
Stnazkul | Dreamstime.com

4. חפשו שקיפות מלאה

לאחר שהשקעתם ממיטב כספכם – אתם זכאים לדעת מה מצב הפרויקט בכל רגע נתון. ודאו שהחברה איתה אתם משקיעים מספקת ללקוחותיה מידע באופן שוטף, בין אם בדוחות רבעוניים ובין אם בעדכונים אחרים. כמו כן, על החברה להעביר לכם את מלוא המידע לגבי כל פרויקט, כך שתוכלו להבין אותו לעומק לפני שתחליטו אם להצטרף להשקעה בו.

5. מה יותר מתאים לכם - נכס מניב או יזמי?

ישנם שני סוגים עיקריים של השקעה בנדל"ן למגורים. הראשון הוא השקעה בנכס מניב – כלומר, בנכס שכבר בנוי וקיים, ומניב תשואה שוטפת מהשכרה. הסוג השני הוא השקעה בנכס יזמי: כאן מאתרים אזור עם פוטנציאל גבוה, ובונים את הפרויקט מתחילתו – כאשר הרווח נגזר ממכירה או השכרה של הפרויקט עם תום הבנייה. ההשקעה בסוג השני היא בסיכון גבוה יותר – אך גם בפוטנציאל גבוה יותר לרווח. האם זה מתאים לכם? כדאי להקדיש לכך מחשבה.

השקעות נדל"ן בחו"ל בחסות SDB > בחזרה למדור

למידע נוסף והצטרפות >>