תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

איך אפשר להשקיע בנדל"ן עם סכומים נמוכים?

לרוב, מי שמבקש להשקיע בנדל"ן, בישראל או בחו"ל, זקוק לסכום התחלתי של מיליון שקל לכל הפחות – ואולם התאגדות של כמה משקיעים, כמו במודל של חברת SDB, מכפילה את כוחם ומסייעת להם לרכוש נכסים אטרקטיביים במיוחד

מאלאגהSDB
dreamstime.com

בשנים האחרונות הולך ועולה מספר המשקיעים הישראלים שגילו את שוקי הנדל"ן שמעבר לים, כחלופה אטרקטיבית, מגוונת ובעלת פוטנציאל רב יותר בהשוואה לנדל"ן בשוק הישראלי הקטן ועמוס הרגולציה. בחו"ל קיימים יעדי השקעה מסוגים שונים, באזורים בעלי מאפיינים שונים, וכן הזדמנויות רבות לקנות בזול נכסים שמחירם צפוי לעלות בשנים הקרובות, כחלק מהצמיחה הכלכלית העולמית.

ואולם, בפני משקיעי הנדל"ן באשר הם – בין אם בישראל ובין אם במקומות אחרים – עומד חסם אחד משמעותי מאוד: הצורך בסכום כסף גדול לטובת ההשקעה ההתחלתית במיקום פריים. ברוב המקרים מדובר בסכום של מיליון שקל לכל הפחות כדי לרכוש נכס מתאים, ולאחר מכן לשפץ ולתחזק אותו. חסם זה מוציא מהמשחק משקיעים קטנים רבים, שאמנם חסכו סכום כסף נאה, אך כזה שעדיין לא מתקרב למיליון שקל.

הפתרון האידיאלי למשקיעים מסוג זה, שברשותם 100 אלף שקלים לפחות והם מעוניינים להשקיע אותם בשוק הנדל"ן בחו"ל, הוא להצטרף לקבוצת משקיעים. התאגדות שכזו, של כמה משקיעים שמצליחים יחד לאסוף סכום גדול די הצורך לרכישת דירה, בניין ואף מתחמים שלמים, מגדילה את כוחו של המשקיע הבודד פי כמה וכמה, ומאפשרת לו להשיג תשואה נאה יותר.

Business people group on meeting at modern bright office. Developer, bank.
shock | Dreamstime.com

למידע נוסף והצטרפות >>

בנוסף, משקיעים המאוגדים יחד ויכולים להשקיע סכום גדול, מסוגלים להשקיע באזורים החמים והאטרקטיביים ביותר בשוקי הנדל"ן העולמיים, שם צפויים המחירים לעלות בקלות. זאת, בעוד משקיע בודד, שסכום הכסף העומד לרשותו מוגבל למדי, נאלץ להסתפק בהשקעה באזורים טובים פחות, שהפוטנציאל שלהם נמוך יותר.

נהנים ממכירה תוך כ-24 חודשים לכל היותר

אחת החברות המסייעות למשקיעים להתאגד היא SDB – חברה ישראלית, המציעה למשקיעים להצטרף אליה ולשלב כוחות לצורך השקעה באזורים החמים ביותר – בין אם בארה"ב ובין אם בשווקים המתעוררים באירופה. יחד, מצטרפים המשקיעים להקמת פרויקטים למגורים, ובתוך שנה וחצי עד שלוש שנים, נהנים מרווחי המכירה שלהם.

מאחורי SDB עומדים היזמים הצעירים שרוליק חנוך ודן ליברמן, שהחלו את אימפריית הנדל"ן שלהם מדירה קטנה בבאר שבע שרכשו יחד לאחר שחרורם מצה"ל. לאחר שצברו פורטפוליו מכובד של מאות נכסים בניהולם, החליטו ליברמן וחנוך להתקדם הלאה – וסימנו כמטרה את שוק הנדל"ן האמריקאי הענקי. כהרגלם, השניים ביצעו לימוד שוק נרחב ומעמיק בטרם נכנסו להשקעה; היעד הראשון שנבחר היה אטלנטה, ג'ורג'יה. זאת, לאחר שהשניים זיהו כי בעקבות התפוצצות משבר הסאבפריים, באטלנטה נמכרים נכסים במחירי רצפה. כדי לוודא את האטרקטיביות של ההשקעה, הם רכשו נכס אחד עבור עצמם – ולאחר שעמדו על פוטנציאל הרווח הגדול, החלו להכניס בסוד העניינים גם את הלקוחות שלהם, משקיעי חברת SDB.

מאז המשיכו השניים לגלות שווקים מבטיחים נוספים – ברחבי ארה"ב, כמו למשל בפלורידה ובטקסס; ובאזורים נוספים, למשל בעיר הנופש המתעוררת מלאגה, שבספרד. בכל היעדים האלה, הם מאפשרים למשקיעי SDB להשתתף החל בסכום של 25 אלף דולר – ולקחת חלק בבנייה של פרויקטים חדשים למגורים, כשאלה נמכרים בתוך שנה וחצי עד שלוש שנים, כך שהמשקיעים רואים רווח במהירות.

city view
shutterstock

היתרון הגדול של מודל שותפות הוא ביכולת להשקיע בנכס במיקום פריים אף שמחירו גבוה יחסית, ביחס להשקעה בנכס זול ובמיקום מוצלח פחות מבחינה נדל"נית. האפשרות הזו מגדילה משמעותית את הביטחון בהשקעה ואת פוטנציאל התשואה. ניתן להשוות את זה להשקעה בנכס בתל אביב ביחס לנכס בעיר בפריפריה. האחת מאפשרת השקעה במיקום איכותי אך במחיר גבוה, והשניה מציעה השקעה במיקום פחות מרכזי ולכן גם העלות נמוכה יחסית. 

המשקיעים נהנים משקיפות מלאה

כך למשל, כיום מציעה החברה למשקיעים להצטרף לפרויקט חדש – המציע שילוב בין נכס מניב מהיום הראשון, לאקזיט ממכירה לאחר 24 חודשים בלבד. זהו פרויקט מניב עם אלמנט יזמי ברוקלדג', פלורידה – שם נהנים מבנים דומים מתפוסה ממוצעת של 85%. אוכלוסיית האזור היא ממעמד סוציו-אקונומי בינוני ומעלה, והאזור אף רשם עליית מחירים של 11.5% בשנה האחרונה בלבד – כל הנתונים שצפויים להגדיל את פוטנציאל הרווח של הפרויקט.

"המטרה שלנו היא לאפשר גם למשקיעים שברשותם סכום נמוך יחסית, להצטרף להשקעה בנדל"ן בחו"ל וליהנות מפוטנציאל הרווח הגבוה", אומרים חנוך וליברמן. "ההתאגדות מאפשרת למשקיעים להכפיל את כוחם, ולמקסם את הסכומים שהם משקיעים. בנוסף, הם נהנים משורה ארוכה של ביטחונות לכספם – ומשקיפות מלאה באשר לכל השקעה והשקעה", הם מסכמים.

השקעות נדל"ן בחו"ל בחסות SDB > בחזרה למדור

למידע נוסף והצטרפות >>