תיק מניות

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

רגע לפני שאתם משקיעים מעבר לים: חמישה מיתוסים על השקעה בנדל"ן

המרחק והשפה הזרה מעוררים חששות בכל הנוגע להשקעה בנדל"ן מעבר לים – אך רוב החששות הללו רחוקים מהמציאות, במיוחד כשמשקיעים עם האנשים הנכונים

דרך ללא מוצא
Photo by Brendan Church on Unsplash

השקעה בנדל"ן בחו"ל נעשית נפוצה יותר ויותר בשנים האחרונות. יחד עם זאת, השקעה במדינות מעבר לים, עם שפה זרה ותרבות עסקית רחוקה מזו הישראלית, מעוררת שאלות ותהיות רבות, ולא פעם יש מי שמעדיף לוותר על כל העניין מחוסר ידע. ואולם, הוויתור הזה עלול לעלות ביוקר – שכן השקעה בנדל"ן בחו"ל היא אחד האפיקים המשתלמים ביותר שראינו בשנים האחרונות. בעזרת המומחים של חברת הנדל"ן SDB, ריכזנו עבורכם כמה מיתוסים על השקעה בנדל"ן בחו"ל – ואת האמת.

מיתוס 1: כדי להשקיע בחו"ל צריך לגור בחו"ל

הריחוק מהנכס שבו משקיעים – בין אם מדובר בשעות טיסה ספורות לאירופה, או ביעד הנמצא מעבר לאוקיינוס – מעורר לא פעם חרדות: כיצד אצליח למצוא נכס מתאים, האם אצטרך לטוס כדי לראות נכסים ושוב בכל פעם שתהיה בעיה עם הנכס, איך אסתדר עם התרבות העסקית השונה והחוקים הלא מוכרים, ועוד ועוד.

כמובן, אין זה אומר שמי שרוצה להשקיע בחו"ל צריך לארוז את מטלטליו. ראשית, גם מעבר אינו ערובה להשקעה מוצלחת שכן גם היכרות עם השוק המקומי וניסיון בקנייה ומכירה בו חשובים מאוד; ושנית, הפתרון לבעיה פשוט הרבה יותר – השקעה באמצעות חברה הפועלת בשוק המטרה, מכירה אותו היטב, עם כוח אדם מקצועי ובעל ניסיון רב בנדל"ן. כך ניתן להשקיע מישראל – ולהיות בטוחים בכך שההשקעה בידיים מקצועיות ובטוחות.

מיתוס 2: מי שמשקיע בחו"ל לא יראה את הכסף בחזרה

בדומה למיתוס הקודם שסקרנו, גם כאן החשש נובע בעיקר מהריחוק ומאי ההיכרות עם השוק המקומי במדינה בה משקיעים. ואולם האמת שונה לחלוטין: השקעה בנדל"ן בחו"ל היא אפיק עם פוטנציאל רב. הדבר נכון שבעתיים כאשר החלופה היא השקעה בשוק הנדל"ן הישראלי, בזמן בו המשקיעים נמצאים על הכוונת של שר האוצר משה כחלון, המבקש לדחוק אותם מהשוק.

בתים נוטים
Photo by Yunqing Leo on Unsplash

רוצים להכיר את עולם השקעות הנדל"ן בחו"ל? היכנסו >> 

מיתוס 3: כשמדובר בהשקעות בחו"ל אין פיקוח על הנכסים

זהו עוד מיתוס נפוץ, שקל מאוד להפריך. חברות נדל"ן מבוססות ובעלות ותק יכולות להציע ללקוחות המשקיעים באמצעותן שפע של ביטחונות, הן לנכס והן לכסף המושקע. אמצעים אלה כוללים, למשל, בדיקת נאותות של היזם והפרויקט לפני כל השקעה; רישום על ידי חברת הנכס (LLC); ביטוח רכישה בנוגע למצבו המשפטי של הנכס; שמאות חתומה על ידי שמאי מקומי מוסמך; ועוד.

מיתוס 4: לשים כסף בחשבון נאמנות זה מסוכן

העברת כספי ההשקעה לחשבון נאמנות היא דווקא דרך מצוינת לשמור עליהם ולהבטיח שישמשו אך ורק למטרה שלשמה נועדו. ההפקדה בחשבון נאמנות יוצרת הפרדה מלאה בין כספי המשקיעים לבין כספי החברה, כשלרוב, את חשבון הנאמנות מנהל צד שלישי, הנאמן - איש מקצוע כגון עורך דין או רואה חשבון. גם הרווחים המתקבלים מההשקעות מופקדים בחשבון הנאמנות.

מיתוס 5: אין דרך להבטיח את החזר ההשקעה ו/או התשואות הצפויות

הסוגיה של החזר ההשקעה או תשואה אינה ייחודית להשקעה בחו"ל, ולא מעט ישראלים שהשקיעו גם בישראל ראו את הכסף יורד לטמיון. בישראל כמו בחו"ל, הדרך הטובה ביותר למקסם את החזר ההשקעה והתשואות היא לעבוד מול אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום: חפשו את בעלי הוותק והניסיון הרב, שמאחוריהם כמה וכמה פרויקטים מוצלחים, ולקוחות מרוצים – כאלה שחוזרים שוב ושוב.

השקעות נדל"ן בחו"ל בחסות SDB > בחזרה למדור