רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

לרשימת הקריאה המלאה לחצו כאן

"הוא מוכשר, אבל היה לו מזל": עורך הדין הצעיר והאלמוני שהפך לפרקליטו של נתניהו

לכתבה
עו"ד עמית חדד אמיל סלמן

תוך שנים ספורות נהפך עמית חדד, עורך דין במשרד עוה"ד וינרוט, לפרקליט מקושר שמייצג את ראש הממשלה, בנו ויועציו - לצד ראש עיר, רבנים ואנשי עסקים ■ "הוא תיחזק את התדמית שלו כבן טיפוחיו של וינרוט"

120תגובות

כשהיה סטודנט למשפטים נהג עו"ד עמית חדד לייצג סטודנטים אחרים בעבירות משמעת, ובהן העתקות במבחנים. כעשר שנים בלבד אחרי, הוא יעמוד ביום שלישי הקרוב במרכזו של המשפט המתוקשר ביותר שהיה כאן בשנים האחרונות — המשפט נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

השבוע נחל חדד כישלון ראשון, קטן, כאשר לא התקבלה בקשתו לדחות את הדיון בעניינו של נתניהו ב–45 יום. ואולם עוד לפני שהתחיל המשפט נראה שחדד, ככל הנראה היחיד מבין סוללת עורכי הדין של נתניהו שקיבל מקדמה כספית על עבודתו, רק מרוויח. בשנה האחרונה, לצד הסאגה המשפטית הבלתי נגמרת של תיקי נתניהו, נהפך חדד לא רק לדמות מוכרת — אלא גם לצומת של קשרים ומידע בסביבה הפוליטית בכלל ובסביבת נתניהו בפרט.

הון שלטון עמית חדד

כיום חדד מציג את עצמו כיורשו ובן טיפוחיו של עו"ד יעקב וינרוט ובמידה רבה כך גם מתייחסים אליו בקהילה המשפטית. "הוא מוכשר, זה אין ספק, אבל העניין של בן טיפוחיו זה גם תדמית שהוא ידע לטפח", אומר עורך דין שעבד בעבר במשרד, "אין ספק שהיה לו מזל שבתקופה שהוא התחיל, לא היו הרבה בכירים בולטים אחרים במשרד, לעומת העבר, והוא ידע לנצל את הוואקום שנוצר. תזכור שבמשרד וינרוט היו בעבר שמות כמו בעז בן־צור, גיורא ארדינסט, גיל אוריון ואחרים. אם וינרוט היה משכיל להשאיר את כולם — המשרד היה אימפריה".

המעגל הראשון:

מנתניהו ועד חלל תקשורת

ארבעה ימים לפני הבחירות האחרונות, פורסמה בערוץ 12 הקלטה של היועץ האסטרטגי ישראל בכר בשיחה עם הרב גיא חבורה (שזהותו התבררה רק לאחר הפרסום), ובה הוא משמיע ביקורת קשה על הלקוח שלו, יו"ר כחול לבן בני גנץ. אחרי הפרסום התברר שחדד מקורב לחבורה או לכל הפחות תלמידו. ב"כאן חדשות" אף פורסם כי חבורה ניסה במשך שבוע להשיג הסכמה של רבנים לפרסום ההקלטות, ובין היתר ניסה לפנות בעניין לרב חיים קניבסקי, אך בסופו של הדבר השניים לא נפגשו. לאחר הפרסום, בשעות הערב לפני כשבועיים, הגיע נכדו של הרב ללשכתו של נתניהו, אך הוא הכחיש כי שוחח עם ראש הממשלה על עניין הקלטות.

יומיים לאחר פרסום הקלטת של בכר, שודרה קלטת אחרת שבה נחשף כי נתניהו השתתף בשיחה עם הרב חבורה לפני פרסום הקלטת. חדד סירב להשיב אם לקח חלק באותה שיחה

ישראל בכר במטה כחול לבן בתל אביב, בספטמבר
אילן אסייג

חדד, באופן מעט מפתיע, תרם לפני שנה מיליון שקל לרב קניבסקי, יחד עם שותפו למשרד אריאל רוט. יומיים לאחר פרסום הקלטת של בכר, שודרה בערוץ 12 קלטת אחרת שבה נחשף כי נתניהו השתתף בשיחה עם חבורה לפני פרסום הקלטת, שבה דנו בסוגיות הקשורות לפרסומה. חדד סירב להשיב על שאלת Markerweek אם לקח חלק באותה שיחה.

באחרונה פירסם גידי וייץ ב"הארץ" כי נתניהו ומקורביו החלו לאסוף חומרים שיוכלו לשמש אותו נגד היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שמקורם בתיקי בועז הרפז (חלק מהחומרים בתיק הרפז עדיין נמצאים תחת צו איסור פרסום). חדד, במקרה או שלא, היה זה שייצג את הרפז בשלבים המאוחרים של התיק. האם חדד הוא זה שסייע להשיג את החומרים? גם לשאלה זו סירב חדד להשיב.

חדד מייצג גם את חברת חלל תקשורת, שעד מאי 2018 היתה בשליטת שאול אלוביץ' (שנאשם במתן שוחד לראש הממשלה) עוד מהימים שבהם היה חדד שותף במשרד וינרוט, לפני כחמש שנים. במקביל, חדד מייצג גם את המנכ"ל היוצא של חלל תקשורת, דוד פולק, בחקירה הפלילית שמנהלת נגדו רשות ניירות ערך, במסגרת תיק בזק הקשור לרשות ניירות ערך (התיק נמצא בבחינה בפרקליטות). חברת חלל תקשורת העניקה שירותים לחברות בזק ו–yes, הניצבות בלב תיק 4000.

לפני כמה חודשים החל חדד לייצג את הרב הראשי לישראל, דוד לאו, בפרשת ההקדשות: ספיח לפרשה הפלילית של הקדש "עץ החיים" בירושלים, שבה כמה בכירים בהקדש חשודים במרמה הקשורה בנדל"ן (לאו עצמו אינו חשוד). בעקבות הפרשה התגלע סכסוך בין לאו למנדלבליט בנוגע להרכב בית הדין הרבני המטפל בסוגיית ההקדשות. חדד מייצג את לאו בהתנדבות, משום שפרקליטות המדינה מייצגת את מנדלבליט בתיק, ולא יכולה לייצג במקביל גם את הרב הראשי. לצורך כך, נערך לחדד הסכם ניגוד עניינים מיוחד.

חדד מייצג את הרב לאו בהתנדבות, משום שפרקליטות המדינה מייצגת את מנדלבליט בתיק. לצורך כך, נערך לחדד הסכם ניגוד עניינים מיוחד

הרב דוד לאו, ב-2015
אמיל סלמן

בשנים האחרונות ייצג חדד גם את מירית כנרי, לשעבר בכירה ברשות התאגידים, במסגרת בדיקה פנימית שנערכה במשרד המשפטים בנוגע לניגוד עניינים לכאורה שהיתה נגועה בו. מפרק "עץ החיים", עו"ד רונן מטרי, קיבל את תיק הפירוק מכנרי בעת שזו עבדה בשירות המדינה.

לעתים התיקים שבהם מטפל חדד חוזרים אליו מכיוון לא צפוי. כך לדוגמה, בעבר ייצג חדד את בנצי ליברמן, מנהל מינהל מקרקעי לשעבר, שהיה חשוד בפרשת שחיתות הקשורה לתפקידו. ליברמן לא הועמד לדין והורשע בדין משמעתי בנציבות שירות המדינה, לאחר פרישתו מהתפקיד. כיום ליברמן הוא עורך דין שותף במשרדו של חדד. בדף הפייסבוק של משרד חדד־רוט־שנהר פורסם לפני חודשיים פוסט על אירוע שבו ליברמן נשא דברים, כאחד ממייסדי פורום המדיניות שילה לקידום מדיניות הימין בשטחים. במרכז הפוסט הופיעה תמונה של ליברמן יחד עם נתניהו, הלקוח המרכזי של חדד.

המעגל השני:

מאוריך, דרך גולן ועד דוד שמרון

במובן מסוים, ניתן לראות את חדד כחלק מחבורת היועצים החדשה שמקיפה את ראש הממשלה בשנתיים האחרונות — חבורה עם רוח לוחמנית שבאה לידי ביטוי בעיקר ברשתות החברתיות. בהתאם לכך, את הודעתו על הבקשה לדחיית מועד הראשון במשפט נתניהו פירסם חדד בסרטון וידיאו ברשתות החברתיות, דבר שגרם להרמת גבה בקהילה משפטית ולאהדה בקרב אוהדי הליכוד ונתניהו.

חדד נהפך לאחד מאנשי חבורת נתניהו והתקרב במיוחד לשני יועצי התקשורת של ראש הממשלה — עופר גולן ויונתן אוריך. באוקטובר הוא ייצג את השניים בפרשת הטרדת עד שלמה פילבר בשל הפגנה שאירגנו, ובמסגרתה הושמעו מתוך רכב שעמד מול ביתו קריאות נגד הפיכתו לעד מדינה. במסגרת החקירה, המשטרה החרימה את הטלפונים הניידים של שני היועצים וביצעה בהם חיפוש. הסוגיה הזאת עלתה לכותרות לאור המידע שעשוי היה להימצא בהם.

עד כה לא ידוע כיצד בדיוק משולם שכר הטרחה של חדד בתיק של אוריך וגולן — שעל פי תיק אחר מסתכם ב–1,024 שקל לשעה. מאוריך נמסר: "עו"ד חדד מקבל את שכרו כחוק"

יונתן אוריך בכניסה למשרד ראש הממשלה בירושלים, בחודש שעבר
אוהד צויגנברג

מי שעמד לצד השניים הוא חדד, שעתר נגד מהלך המשטרה לבית המשפט השלום בטענה שיש למנוע את החיפוש. העניין הגיע עד בית המשפט העליון וחזר לבית המשפט השלום. לפני שלושה שבועות נקבע כי למשטרה מותר לערוך חיפוש רק בטלפון של גולן, החלטה שעליה עירערו גם המדינה וגם חדד לבית המשפט המחוזי.

החיפוש בטלפונים של גולן ואוריך נהפך לאחד הנושאים הבוערים בדיון הציבורי סביב חקירות נתניהו, בעוד חדד התייחס לטענותיו בתיק לא רק בבית המשפט, אלא גם במסיבות עיתונאים שנערכו לאחר הדיונים.

עד כה לא ידוע כיצד בדיוק משולם שכר הטרחה של חדד בתיק של אוריך וגולן — שעל פי תיק אחר מסתכם ב–1,024 שקל לשעה. מדובר בשעות רבות, המתייקרות עוד יותר כשמדובר בהופעה בבית משפט. מאוריך נמסר: "עו"ד חדד מקבל את שכרו כחוק".

גולן ואוריך אינם היחידים ממקורבי נתניהו שאותם מייצג חדד. בחודשים האחרונים הוא ייצג את בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו, בתביעה שהגיש נגד הנהג שהקליט את השיחה שלו עם בנו של קובי מימון. בתיק הזה השיג חדד ללקוחו פיצוי של כמה עשרות אלפי שקלים.

יאיר נתניהו, בנימין נתניהו, שרה נתניהו ואבנר נתניהו
קובי גדעון / לעמ

חדד גם מייצג את עו"ד דוד שמרון, בן דודו השני ואיש סודו של ראש הממשלה, הנאשם בפרשת הצוללות. בדף הפייסבוק של חדד מועלים פוסטים הנוגעים לכל אותם מקרים מתוקשרים, דבר שבוודאי עוזר לו בגיוס לקוחות חדשים.

חיפה משני הצדדים:

מגן על ראש העיר — ונלחם בה

חדד יודע להתערבב גם בפוליטיקה המקומית. באוקטובר 2018, מיד לאחר היבחרה של ראש העיר חיפה, עינת קליש־רותם, נשכר חדד, ללא מכרז, על ידי העירייה לייצג אותה באחד התיקים שנוהלו נגדה — זאת, למרות חוזר של משרד הפנים שקבע כי רשות מקומית לא תשכור עורך דין אם העניק שירותים משפטיים לראש הרשות המקומית בשנתיים שלפני כן. ואולם כמה חודשים לפני הבחירות ייצג חדד את קליש־רותם בהליכים שניהלה בבג"ץ נגד פסילתה מהתמודדות לראשות העיר בטענה שרצה באחת משתי רשימות שייצגה אותה המפלגה (עבודה).

כמה חודשים לפני כן, במארס 2018, הורשעה קליש־רותם בבית המשפט לעניינים מקומיים בחיפה בעבירה על חוק התכנון ובנייה, בגין עבירות שביצעה כאדריכלית בביתה בזכרון יעקב. לאור ההרשעה הזאת, בחודשים הראשונים שלאחר היבחרה, ניהלה קליש־רותם מגעים עם המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, ארז קמיניץ, המתייחסים לשאלת חברותה במוסדות תכנון — מגעים שבהם ייצג אותה חדד. עבור ייצוג זה קיבל חדד שכר טרחה בסך עשרות אלפי שקלים מעיריית חיפה — אף שמדובר בעבירה אישית שביצעה קליש־חדד.

שבועות ספורים אחרי שסיים לייצג את העירייה בעניין נמל המפרץ שבו היא התקפלה, עמד חדד בצד השני של המתרס, כשייצג את החברה הבורסאית שמן מול עיריית חיפה

ד"ר עינת קליש-רותם, ראשת העיר חיפה
רמי שלוש

לפני חודשיים קבע קמיניץ כי על חברותה של קליש־רותם בוועדות התכנון יחולו מגבלות, שיהיו תקפות עד ינואר 2022. עמותת שומרי הסף הגישה בג"ץ נגד החלטה זו. בנספחי העתירה מופיעה התכתבות בין מגיש העתירה, עו"ד ואדריכל ליאור דץ, לבין עו"ד רוסלאן עותמאן מהצוות של קמיניץ. באוגוסט 2019 כתב לו דץ כי "באחרונה התגלה לנו ולציבור כי עו"ד חדד נשכר על ידי עיריית חיפה ללא מכרז ובניגוד לחוזה מנכ"ל תוך הטעיית הציבור, ניגוד עניינים וכנראה גם דיווח שקר". עותמאן השיב כי "באשר להעסקתו של עו"ד חדד על ידי עיריית חיפה, הנושא מוכר לנו והוא בבדיקה. פנייתך הנוכחית הועברה אף היא לגורמים הרלוונטיים". ממשרד המשפטים נמסר: "מדובר בהליך תלוי ועומד בבג"ץ, תגובת המדינה לטענות שהועלו בעתירה תוגש במועד שנקבע".

נוסף על כל אלה, חדד גם ייצג את עיריית חיפה בעתירה מינהלית שהגישה ביוני 2019 נגד המדינה בעניין בניית נמל המפרץ. בספטמבר, שבועות ספורים בלבד אחרי שסיים לייצג את העירייה בעניין נמל המפרץ שבו היא התקפלה, עמד חדד בצד השני של המתרס, כשייצג את החברה הבורסאית שמן מול עיריית חיפה, שביקשה לשלול את רישיון העסק של מפעל שמן בחיפה בעקבות שריפה שאירעה בו. במסגרת זו שלח חדד מכתב תקיף לקליש־רותם, ראש העיר.

זה אינו המקרה היחיד שבו ייצג חדד לקוחות שתבעו את עיריית חיפה. כבר ב–2016, עוד כשהיה עורך דין במשרד וינרוט, ייצג חדד את עמותת "עמודי עולם", שאותה ייסד יו"ר דגל התורה בעיריית חיפה, מיכי אלפר, המשמש כיום סגנה של קליש־רותם. העמותה דרשה מהעירייה, אז בראשות יונה יהב, להקצות עבורה מבנה בשכונת נווה שאנן בעיר. לפני שבועות ספורים נקבע בהסכם פשרה כי המבנה יעמוד לשימוש העמותה לעוד 15 שנה. לפי גורמים בעיריית חיפה, אותו אלפר היה אחראי לחיבור בין חדד לקליש־רותם.

אגב, יועץ התקשורת של קליש־רותם בבחירות לראשות העיר חיפה היה עופר גולן. חדד, מצדו, מייצג כיום את מנהלת לשכתה של ראשת העיר, גלי סגל, בקובלנה פלילית בלשון הרע שהוגשה נגדה על ידי ראש העיר לשעבר יהב, בגין פוסט שפירסמה בפייסבוק.

מחברה קדישא ועד ברלנד:

וינרוט ברח, חדד נשאר

חדד מייצג גם לא מעט לקוחות חרדים, שככל הנראה יצרו עמו קשר בעקבות עבודתו במשרדו של וינרוט, שהיה ידוע בקרבתו לעולם החרדי. אחד מהם הוא עבריין המין המורשע אליעזר ברלנד, שנעצר לפני כמה שבועות בחשד לעבירות של עושק וקבלת דבר במרמה (בין היתר, מתן סוכריות מנטוס למאמיניו שחשבו כי מדובר בתרופה). את ברלנד ייצג בעבר וינרוט, אך הוא פרש מייצוגו ב–2013, בעת שברלנד הסתתר במרוקו מפני האישומים נגדו, שבחלקם הורשע בסופו של דבר.

את ברלנד ייצג בעבר וינרוט, שפרש מייצוגו ב–2013, בעת שברלנד הסתתר במרוקו מפני האישומים נגדו, שבחלקם הורשע בסופו של דבר. מאוחר יותר אמר וינרוט: "ברחתי ממנו"

SANDER KONING / AFP/ סאנדר

באחרונה פורסמה בערוץ 12 הקלטה של וינרוט מ–2017 שבה יצא נגד ברלנד ומעשיו ואמר: "ברחתי ממנו". לפי פרסום באתר וואלה, בדיון הארכת המעצר האחרון של ברלנד הוצג בפני בית המשפט מסמך מזויף שלפיו הרב עובדיה יוסף המנוח הסמיך ב–1979, בזמן שהיה הרב הראשי לישראל, את ברלנד לרבנות — אף שלפי טענת המשטרה, ברלנד כלל אינו רב.

בתגובה לפרסום אמר חדד כי אם יגלה שאכן הובא אליו מסמך מזויף, הוא יתפטר מהייצוג. נכון לעכשיו, חדד עדיין מייצג את ברלנד בתיק. חדד לא השיב לשאלת Markerweek אם אכן ערך בירור בעניין.

בתיק אחר, מתוקשר הרבה פחות, ספג באחרונה חדד ביקורת חריפה מהשופטת יהודית שבח, סגנית נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, בפסק דין שפורסם בנובמבר האחרון. בתיק זה ייצג חדד את חברה קדישא של פתח תקוה, לאחר שעורך דין בשם שמואל לינצר הגיש נגדה תביעה בטענה כי מגיע לו שכר טרחה משום שפעל למענה בהקצאת קרקע שקיבלה מהמדינה. במסגרת התביעה העלה לינצר דרישות שנגעו לפסק בוררות שניתן בעניין על ידי רב בשם מנחם שפרן.

תחת הכותרת "התרגילים של חברה קדישא", ביקרה שבח את חדד על שינוי שביקש לעשות בפרוטוקול, כמה שעות לאחר שהסתיים הדיון. כך, אף שבדיון עצמו אמר חדד במפורש כמה פעמים כי הוא מבקש לחקור את שמאי המקרקעין שהיה מעורב במקרה — הוא ביקש לשנות את הפרוטוקול כך שייאמר שהוא דרש לחקור את לינצר בנוגע לתצהירו.

מנחם שפרן בהארכת מעצרה של מלכה לייפר
אוליבייה פיטוסי

שבח כתבה על כך בסרקזם: "בקשת החברה לא נתמכה בתצהיר המאמת את אדנה המפוקפק. הדעת נותנת שאיש מבאי כוחה לא הרחיק לכת עד כדי כך". היא הוסיפה שהבקשה לחקור את לינצר היתה אמורה להיות מוגשת בתחילת ההליך כולו. לפי פסק הדין, בתום הדיון הציעה שבח פשרה — שלה נעתר לינצר במקום, ואילו חדד ביקש ארכה של יום למתן תגובה. ואולם למחרת הודיע חדד לבית המשפט כי יידחה את תשובתו בשבוע, בנימוק שיש להביא את הצעת הפשרה בפני האסיפה הכללית של עמותת חברה קדישא פתח תקוה. כעבור שבוע שוב הגיש חדד לבית המשפט בקשה, שממנה עולה כי חברה קדישא פנתה לבורר המקורי, הרב שפרן, בבקשה שיזמין את השמאי המכריע לעדות. לפי פסק הדין, שני טוענים רבנים יצרו את הרושם בפני שפרן כאילו בית המשפט נזף בשפרן והאיץ בו לקבוע דיון לחקירת השמאי, דבר שלא היה. בלי לקבוע מי מבין נציגי חברה קדישא פתח תקוה היה אחראי להתנהלות, כתבה שבח כי "איש לא הסמיך את החברה או מי מטעמה למסור לבורר (במובחן מהמצאת פרוטוקול הדיון) את התרשמות בית המשפט מאופן ניהולו את הבוררות, ודאי לא פרפרזה מעוותת לדברי בית המשפט והקשרם". שבח הוסיפה כי "העברת מסר לבורר ממנו אמור היה להבין כי בית המשפט מצפה ממנו לקבוע דיון דחוף לחקירת המומחה — היא מעשה שלא ייעשה. חוששני שזה מראה פניו של ניסיון לשבש הליך משפטי".

בקמפיין של נתניהו:

רפי וייצמן, קשרים ארוכי טווח

לפני כשבוע חשף גור מגידו ב–TheMarker כי חברת ארמור שבבעלות רפאל (ולדיסלב) וייצמן, שהוקמה בינואר 2019, היא ששילמה מאות אלפי שקלים עבור שירותי הריגול שהזמין עו"ד יוסי כהן מחברת CGI, כדי לרגל אחרי גנץ. על פי הפרסום, כהן ביקש מהחוקר הפרטי צביקה נווה, אחד מבעלי CGI, סיוע באיתור מידע מכפיך ומביש על גנץ. לפי אותו פרסום, גורמים נוספים בסביבת נתניהו היו בסוד המגעים בין כהן, עורך הדין של משפחת נתניהו, ל–CGI. עם זאת, אף שהחברה שבבעלותו של וייצמן עמדה בחזית ההתקשרות לצורך התשלום, הוא לא היה מעורב בחוזה בין הצדדים.

רפאל וייצמן
מתוך עמוד הלינקדאין

בערוץ 13 נחשף כי וייצמן קיים פגישות במשרדו של חדד ובשלב מסוים אף נתלה שלט עם שמו של וייצמן במשרד — זאת, בניגוד לכאורה לתקנון האתיקה של לשכת עורכי הדין

בהמשך לכך, כמה כתבות בערוץ 13 חשפו פרטים נוספים על הפרשה. באחת מהן נחשף כי וייצמן קיים פגישות במשרדו של חדד ובשלב מסוים אף נתלה שלט עם שמו של וייצמן במשרד — זאת, בניגוד לכאורה לתקנון האתיקה של לשכת עורכי הדין הקובע כי במשרד עורכי דין אמורים לשבת עורכי דין בלבד. כמו כן, נחשף כי לפני הקמת ארמור התייעץ וייצמן עם חדד בשאלה אם מותר לחברה להעסיק חוקרים פרטיים, על כך השיב לו חדד בחיוב. שלשום פורסם בערוץ כי במהלך קמפיין הבחירות האחרון ביקר וייצמן במעון ראש הממשלה בבלפור ונפגש עם נתניהו. לפי תגובת נתניהו שהובאה בכתבה, הפגישה התקיימה במסגרת תפקידה של ארמור כספקית שירותי אבטחת מידע של הקמפיין, במטרה לבדוק את הרקע של עובדי הקמפיין של ראש הממשלה. לפי תגובת נתניהו, תוצאות הבדיקה הוצגו למנהלי הקמפיין ולראש הממשלה.

ממידע שהגיע לידי Markerweek ומתפרסם כאן לראשונה, עולה כי וייצמן היה בקשר עם חדד ושותפו, אריאל רוט, עוד לפני שפרשו ממשרד וינרוט בנובמבר 2018. "ההתקשרות הפורמלית היתה של המשרד עם וייצמן, אבל מי שהיה בקשר שוטף איתו הם חדד ורוט", אומר מקורב למשרד וינרוט. "וייצמן לא ישב אז פיזית במשרד וינרוט. ללקוחות שהיו צריכים ייעוץ, שלאו דווקא קשורים לתיקים של המשרד — אמרו חדד ורוט לפנות לאותו וייצמן. היה שם משולש של חדד ורוט, וייצמן והלקוחות".

באתר האינטרנט של ארמור מצוין כי היא עוסקת ב"ייעוץ אסטרטגי כולל בתחום הסייבר, מודיעין עסקי וליווי מומחים". השם ארמור מופיע ברשתות החברתיות מאז 2014, ולטענת מקורב לחברה הדומיין לאתר נרכש כבר ב–2012, אף שכאמור היא הוקמה רק בינואר 2019 — שלושה חודשים בלבד לפני הבחירות האחרונות.

וייצמן, בן 34, והחברה שבבעלותו אינם מוכרים בעולם הסייבר. ב–2007, זמן לא רב אחרי שהשתחרר מהצבא ולמשך כמה שנים, וייצמן, יחד עם אביו המנוח ליאוניד, היו בעלים של חנות לממכר מוצרי דיו למדפסת ברחוב בן גוריון ברמת גן. לדברי מקורב לווייצמן, החנות נסגרה לפני חמש שנים, בעוד לפני כן עסק וייצמן במכירת דיו במקביל לעיסוקו בתחום הסייבר. את הידע של וייצמן בתחום, טוען המקורב, הוא רכש בין היתר בעת שירותו הצבאי כקצין בחיל התקשוב.

אחיו של רפי, מייק וייצמן, שימש מנהל הדיגיטל בקמפיין של כחול לבן. ב–2018 שימש דוברו של סגן ראש העיר אשדוד מטעם ישראל ביתנו, שמעון כצנלסון

ראשי כחול לבן בתל אביב, השבוע. הפעם השתדלו לפנות שם גם לזרם המרכזי של הציונות הדתית
מוטי מילרוד

אחיו של רפי, מייק וייצמן, מעורב אף הוא בזירה הפוליטית. בסבב הבחירות הראשון, באפריל 2019, הוא שימש מנהל הדיגיטל בקמפיין של כחול לבן, ובמקומון באשדוד אף הופיעו תמונות שלו עם ראשי כחול לבן — גנץ, יאיר לפיד וגבי אשכנזי. ב–2018, במהלך קמפיין הבחירות המוניציפליות, שימש מייק וייצמן דוברו של סגן ראש העיר אשדוד מטעם ישראל ביתנו, שמעון כצנלסון.

מטעמו של וייצמן נמסר: "וייצמן הוא קצין מילואים בחיל התקשוב, בוגר קורס CISO (מנהלי טכנולוגיות ומתודולוגיות הגנת סייבר) שהוסמך לאחרונה גם כ–CISSP (אחת מהסמכות אבטחת המידע היוקרתיות בעולם, הדורשת ניסיון של לפחות חמש שנים בתחום). וייצמן עוסק במשך שנים בתחום אבטחת והגנת מידע, רשתות, מתח נמוך ואבטחה סביבתית, ומספק שירותים בתחומים אלה לגורמים שונים. בנסיבות שבהן כל הסכמי ההתקשרות של וייצמן עם לקוחותיו מחייבים שמירה על סודיות תוכנם, אין הוא רשאי לחשוף את הלקוחות או את השירות שניתן להם.

"לנוכח העובדה כי תנועת הליכוד בחרה לחשוף מיוזמתה את ההתקשרות עם וייצמן ולנוכח דברי ההבל שנקשרים בשמו בימים האחרונים על ידי גורמים בעלי עניין, הוא מבקש להבהיר, באופן חד־משמעי ולמען הסר כל ספק, כי תנועת הליכוד מעולם לא שכרה את שירותיו כדי לפרוץ לטלפון הנייד של גנץ או כדי לבצע חקירות פרטיות או מעקבים אחר גנץ, יועציו או בני משפחותיהם. וייצמן לא התבקש לעשות כן ומעולם לא עשה כן. מדובר בטענות כוזבות ומטעות, נטולות כל בסיס עובדתי, שפוגעות באופן קשה ובוטה בשמו הטוב של וייצמן וגורמות לו נזקים כבירים ובלתי הפיכים, במישורים שונים. ככל שהפרסומים השקריים יימשכו, האחראים להם יישאו בדין".

מטעמו של עו"ד חדד נמסר: "בימים האחרונים נמצא המשרד והעומד בראשו תחת מתקפה חסרת תקדים שמטרתה לפגוע בראש הממשלה דרך פרקליטו, עו״ד חדד. הניסיון להכפיש את עו"ד חדד ואת משרדו באמצעות אוסף סימני שאלה ואפס עובדות היא שערורייה. לא ניתן שיהפכו את משרדנו לכלי ניגוח פוליטי ציני. כל פרסום שיכפיש אותנו או את משרדנו, גם אם במרומז או במשתמע, ייענה בתגובה חריפה ונחרצת".תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר TheMarker

סדר את התגובות